پاورپوینت Lightning arrester برقگیر و اصول و ساختار آن

این پاورپوینت در مورد برقگیر و اصول و ساختار آن در 63 اسلاید می باشد
دسته بندی برق
بازدید ها 5
فرمت فایل pptx
حجم فایل 2956 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 63

پاورپوینت Lightning arrester برقگیر و اصول و ساختار آن

فروشنده فایل

کد کاربری 3336

کاربر

پاورپوینت Lightning arrester برقگیر و اصول و ساختار آن

برقگیرچیست؟

برقگیر وسیله ای است كه

به منظور حفاظت در مقابل

اضافه ولتاژهای گذرا و

تخلیه اضافه ولتاژهای موجی

ظاهر شده در هادی های

خطوط و پست های فشار قوی

بكار می رود.
•تشابه بین آذرخش و جرقه الکتریکی در همان اوایل قرن هجدهم مورد توجه قرار گرفت. تصور می‌شد که ابری طوفانی بار الکتریکی زیادی حمل می‌کنند، و آذرخش جرقه غول آسایی است که فقط از نظر اندازه با جرقه بین الکترودهای ماشین ویمچورست متفاوت است. این مطلب را مثلاً لومونوسوف (M. V. Lomonosov) فیزیکدان و شیمیدان روسی که الکتریسته جو را همراه با مسائل علمی دیگر مطالعه کرد، خاطر نشان نمود. این مطلب با آزمایشهایی که لومونوسوف در سالهای 1752 و 1753 و فرانکلین (B. Franklin) پژوهشگر آمریکایی بطور مستقل انجام دادند، تأیید شده است.
•ماشین تندر لومونوسوف
•لومونوسوف یک ماشین تندر ساخت. خازنی که در آزمایشگاه او نصب شده بود و با سیمی که انتهایش از اتاق خارج و بر تیرک بلند بالا برده شده بود، با الکتریسته جو باردار می شد. در مدت طوفانهای تندری ، با لمس کردن خازن می شد جرقه را از آن خارج کرد.

•برقگیر از وسایل ایمنی می‏باشد كه برای هدایت موجهای ولتاژ ضربه‏ای به زمین و جلوگیری از ورود آنها به ایستگاههای انتقال و توزیع نیرو بكار می‏رود و معمولاً در انتهای خط انتقال و در ورودی ترانسها نصب می‏شود. ولتاژ شكست الكتریكی یك برقگیر بایستی كمتر از ولتاژ شكست الكتریكی ایزولاسیون لایه تجهیزات نصب شده در پست باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *