مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 8
فرمت فایل docx
حجم فایل 75 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 42

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد

فروشنده فایل

کد کاربری 3349

کاربر

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  • همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
  • توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
  • پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
  • رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
  • منبع : دارد (به شیوه APA)
  • نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

پایه اصلی راهبرد تصمیم­گیری مجدد این است که یک فرد در کودکی خود از سوی والدین، نزدیکان و دیگر افراد یک سری پیام­هایی دریافت کرده و در پی آن تصمیماتی گرفته­است و به دنبال آن نمایشنامه زندگی خود را می­نویسد. در درمان از مراجع خواسته می­شود که به صحنه اصلی که مرتبط با شکل فعلی­اش است برگردد و مراجع روی احساسات، رفتار، ارتباطاتی که در آن زمان داشته صحبت می­کند و توضیح می­دهد و درمانگر به او کمک می­کند تا او بتواند تصمیمات جدیدی بگیرد. این راهبرد به فرد کمک می­کند تا بتواند داستان جدیدی در مورد زندگی­اش بنویسد. درمانگر مسئولیت انجام مراحل را به عهده می­گیرد (تا حدی شبیه به رهبر گروه)، امّا مسئولیت انتخاب­ها بر عهده مراجع است. (آلن،2009)

باب و مری گلدینگ از این نظریه پیروی می­کنند که وقتی شخص در مورد مشکلی گیر کرده­است این بدان معنا است که دو بخش از شخصیت او با نیروی یکسان به دو جهت مخالف فشار وارد می­آورند. نتیجه تنها این خواهد­شد که شخص انرژی زیادی را صرف می­کند ولی به هیچ­جا نمی­رسد، این وضعیت تنگنا نامیده می­شود. گلدینگ نظریه­اش را با به تصویرکشیدن تنگناها به عنوان چیزی که بین حالات مختلف من اتفاق می­افتد، بسط و توسعه داد. در درمان برطرف­کردن تنگناها معمولاً با روش گشتالت، معروف به « روش دو صندلی رو­به­روی هم » انجام می­پذیرد. مراجع بخش­های متضاد خودش را در صندلی­های مختلف تصور می­کند، سپس به نوبت خودش هریک از آن بخش­ها می­شود و گفت­وگویی را به منظور حل تضاد انجام می­دهد. در طی این روند، احساس­های سرکوب­شده «کودک» ممکن است اغلب به سطح بیایند. (استوارت و جونز، 1987، ترجمه دادگستر، 1386)

کاربرد نظریه تحلیل تبادلی به همراه تکنیک­های گشتالت با هدف رسیدن به قرار داد مراجع است. این روش خیلی ساده است، ابتدا از مراجعین خواسته می­شود تا احساسشان را که تجربه می­کنند توضیح دهند و آن­ها را به زبان خودشان بیان­کنند. بعد از مراجع خواسته می­شود که شرایط مشابه آن در کودکی داشته را توضیح­دهد. فرض این فرآیند این­است که در شرایط پراسترس مردم راه­های آشنای دیدن دنیا را تجربه می­کنند و الگوهایی را که به موازات تصمیمات گذشته­شان است را دوباره عمل می­کنند. بعد از اینکه با صحنه نمایش اوّلیه تماس ایجاد شد، تکنیک­های گشتالت برای بیان احساسی که در ابتدا حل نشده بودند، مورد استفاده قرار می­گیرند. نتیجه این فرآیند درمان و رشد شخصی فرد است. اغلب مراجعین برای درک عینی شرایط اصلی و اینکه چگونه آن­ها زندگی­شان را به پایان رساندن « نمایشنامه اوّلیه » وفق داده­اند، آمده اند. روش تصمیم­گیری مجدد برای درمان افرادی که با پیام­های والدی منفی زندگی می­کنند، مؤثر است. (سرات، 2002)

پیشینه تحقیق و مبانی نظری راهبرد تصمیم گیری مجدد

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ – عنوان: پیشینه تحقیق و مبانی نظری راهبرد تصمیمگیری مجددفرمت فایل: wordتعداد صفحات: ۴۲توضیحاتپایه اصلی راهبرد تصمیمگیری مجدد این …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد | …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد – …

۱ مهر ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش).

[PDF]PDF: مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد …

ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ ﮔﺮاﻣﯽ، ﺑﺎ ﻋﺮض ﺳﻼم و وﻗﺖ ﺑﻪ ﺧﯿﺮ. ﻣﺪﯾﺮ ﺳﺎﯾﺖ ﻫﺴﺘﻢ. اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ، ﺻﻔﺤﻪ اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺑﺮای درﯾﺎﻓﺖ. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ راﻫﺒﺮد ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﯿﺮی ﻣﺠﺪد (ﻓﺼﻞ دوم ﺗﺤﻘﯿﻖ) ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﻟﻄﻔﺎ ﺣﺘﻤﺎ دﻗﺖ ﺷﻮد ﮐﻪ.

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم …

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ – دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد (فصل دوم تحقیق) – پرداخت و دانلود آنی.

بایگانی مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری …

۲۵ شهریور ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش).

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد (فصل …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سیستم فعال سازی رفتاری bas ….. دانلود مبانی نظری تحقیق درباره راهبرد تصمیم گیری مجدد برای استفاده در مقاله و .

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اصول و راهبردهای تصمیم گیری …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اصول و راهبردهای تصمیم گیری مجدد (فصل دوم) در 43 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.م.

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصمیم گیری، تاریخچه و …

۱ بهمن ۱۳۹۵ – مبانی نظری و پیشینه تحقیق مشارکت در تصمیم گیری (فصل دوم … مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبرد تصمیم گیری مجدد (فصل دوم تحقیق) …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش راهبرد تصمیم گیری مجدد

لینک منبع و پست :مبانی نظری و پیشینه پژوهش راهبرد تصمیم گیری مجدد … .cero.ir/product-342294-مباني-نظري-و-پيشينه-پژوهش-راهبرد-تصميم-گيري-مجدد.aspx.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *